nutraceutika: neléčí, ale dokážou zázraky  

Na jednotné definici nutraceutik se experti zatím neshodli. J faktem je, že slovo v roce 1989 poprvé použil  Stephen L. DeFelice, lékař, vědec a zakladatel Nadace pro inovace v medicíně. Spojením slov nutrition (výživa) a pharmaceutical (farmaceutický) jakoby chtěl modernímu zdravotnictví připomenout, že starověké civilizace jako Egypt, Sumer, Čína či Indie chápaly jídlo jako lék a že bychom se k tomu měli vrátit. V praxi jsou za nutraceutika považovány součásti potravin, o kterých se domníváme (nebo spíš víme), že prospívají lidskému zdraví. Oficiální místa se k nim staví jako k látkám na pomezí potravin a léčiv a jako takové je předurčují ke zlepšování zdraví v rámci prevence, a ne k léčení. Proto jsou za nutraceutika nejčastěji považovány nejrůznější tablety, kapsle, tobolky či prášky s obsahem vitaminů, minerálních látek, antioxidantů... zkrátka doplňky stravy. Některé prameny k nutraceutikům řadí také funkční potraviny, což by měly být potraviny, jež mají kromě nutriční hodnoty také sílu uzdravovat nebo zpomalovat stárnutí. Představte si třeba jogurt s živými bakteriemi nebo kvašenou zeleninu. Ať už si vyberete širší nebo užší definici pojmu, my osobně máme na vlastní kůži vyzkoušeno, že nutraceutika zlepšují život. Sama o sobě nejsou spásou, ale v kontextu zásad vybalancovaného životního stylu hrají mimořádnou roli. Testováno na lidech.     

diagnostika.jpg

Diagnostika

Chytrý analyzátor Tanita vám řekne všechny důležité parametry vaší fyzické stránky. Zároveň nám pravidelné měření pomůže zhodnotit vaše pokroky.

jidelnicek.jpg

Výživa podle testu

Revoluci ve vědě o výživě přinesly testy z kapky suché krve. Analýza 11 mastných kyselin, vitaminu D3 a rozbor jídelníčku vás navede ke zdraví.

konzultace.jpg

Dlouhodobá péče

Racionální, vyvážené a fakty podložené výživové plány vedou k trvalým výsledkům. Předpokladem úspěchu je dlouhodobá spolupráce.

pohybovy-plan.jpg

Strava není vše

Změna postavy nebo zdraví je 70 % výživa a 30 % pohyb. Kořením procesu je ale spánek, vztahy, dech, duševní hygiena, smysluplná práce a další.

Co nabízíme?

  • Informace
  • Poradenství 
  • Analýza složení těla na přístroji Tanita
  • Testy podložená výživa

Chceš zdravý a dlouhý život?

Je snadné přečíst stovky článků o zdraví a o výživě. Není snadné zorientovat se, co platí a co je mýtus. A vůbec nejtěžší je uvést všechna moudra do praxe. Uplatnili jsme poslední poznatky vědy, změnili jídlo, mysl, svoje těla a žijeme zdravý a dlouhý život. 

Zeptej se, jak na to

Blog

Archív