O ZBYTEČNÉ SMRTI

Povím vám dnes něco o smrti. Ale nebojte, na závěr vám dám naději na skvělý život. Věřím, že nakonec dojdete stejně jako já k šokujícímu  poznání, že být zdráv je otázkou volby, kterou máme všichni na dosah ruky… stačí si dát dvě a dvě dohromady.

Řeknu vám pár čísel a dáme si je do souvislostí. Víte, na co jsme v našich zemích umírali v roce 1920? První místo mezi příčinami úmrtí zaujímaly úrazy, druhé byly zápaly plic, a třetí infekční nemoci, zejména tuberkulóza. Čtveřici nečastějších příčin úmrtí uzavírala sešlost věkem,  obyčejné stáří. Civilzační choroby, o těch se tehdy nemluvilo.

Jak je to dnes, přesněji dle údajů pro rok 2018? Třetina Čechů a Češek umírá na nemoci srdce, čtvrtina na rakovinu, to máme 55 procent pro první dvě příčiny. Třetí místo se sedmi procenty zaujímají cévní nemoci mozku – lidově mozkové mrtvice. Na čtvrté místo postoupil diabetes druhého typu se 4 procenty. Suma sumárum tak celkem 66 % z nás umírá na nemoci, které mají jedno společné: jsou to nemoci životního stylu, nemoci, na které si sami zaděláváme, tím, jak žijeme a zejména tím, jak a čím se živíme.  Podle WHO celosvětově na tyto čtyři příčiny umírá dokonce 70 % lidí... ufff.

Nevím, jak vám, mně to teda nedává smysl.

Aby bylo úplně jasno, musím to zopakovat: zdravotnické autority i lékařská "evidence based" věda mají za potvrzené, že příčinou úmrtí desítek milionů lidí a světě je nesprávný způsob života. A my se jako ovce chováme pořád stejně.

O to víc šokující je druhá strana této rovnice. Je naprosto prokázané, vědecky podložené a mnohokrát vyzkoušené, že racionálními zásahy do stravování je možné udržet se zdráv do pozdního věku. Dokonce je možné zpomalit stárnutí a život prodloužit. Nejnovější poznatky vědy o výživě otevírají naprosto nečekanou perspektivu, že ještě v tomto století nebude věk, který dnes považujeme za rekordní, žádnou výjimkou. Šíření informací a návodů, jak na to, bereme za své poslání. Nastolení životní rovnováhy skrze výživu je dle mého téma, které v příštích deseti letech změní celý vyspělý svět. Cítíme se být součástí té zmény. A co vy?

Budu rád za vaše reakce, zaujalo vás téma, co byste konkrétně chtěli vědět? Máte jiný názor?

Co nabízíme?

  • Informace
  • Poradenství 
  • Analýza složení těla na přístroji Tanita
  • Testy podložená výživa

Chceš zdravý a dlouhý život?

Je snadné přečíst stovky článků o zdraví a o výživě. Není snadné zorientovat se, co platí a co je mýtus. A vůbec nejtěžší je uvést všechna moudra do praxe. Uplatnili jsme poslední poznatky vědy, změnili jídlo, mysl, svoje těla a žijeme zdravý a dlouhý život. 

Zeptej se, jak na to

Blog

Archív